از ناگفته‌های فساد اداری تا کیفیت زندگی کاری
  • از ناگفته‌های فساد اداری تا کیفیت زندگی کاری

از ناگفته‌های فساد اداری تا کیفیت زندگی کاری

6,000تومان
مالیات 6,000تومان
  • 10 یا بیشتر 5,000تومان

بررسی اجمالی

امروزه مشکلات جوامع بشری و به تبع آن سازمان ها روز به روز پیچیده تر، وسیع تر، متنوع تر و حل آن ها نیازمند تفکر بهتر و جامع نگرتر است. در بسیاری ...

امروزه مشکلات جوامع بشری و به تبع آن سازمان ها روز به روز پیچیده تر، وسیع تر، متنوع تر و حل آن ها نیازمند تفکر بهتر و جامع نگرتر است. در بسیاری از موارد تلاش در جهت حل مشکلات و معضلات فردی، کاری و اجتماعی با دیدگاهی که بروز مشکل را ناشی از عوامل گوناگون می داند، چه بسا ممکن است خود سبب پیدایش نابسامانی های دیگری گردد. 

رویکرد تفکر نظام مند (سیستمی) تلاش می کند تا با پیچیدگی های دنیای کنونی برخوردی اصولی تر داشته باشد و از این طریق راه کار مناسب تری برای مواجهه با آن ها ارائه نماید. کیفیت زندگی کاری از مباحثی است که در نیم قرن گذشته از جوانب مختلف مورد بحث، بررسی و مطالعه قرار گرفته است و هنوز هم در مورد مصادیق آن اختلاف نظر های متعددی وجود دارد. این در حالی است که در برخی موارد بسیاری از موضوعات در برهه هایی از زمان اهمیت خاصی پیدا کرده و نیاز به استفاده کارآمدتر از آن ها بیش از پیش احساس می شود.

با توجه به پیچیدگی روز افزون جوامع و بازار های کار، توجه بیشتر به ماهیت نیروی انسانی از اهمیت ویژه برخوردار است. بی شک دنیای امروز، جهان سازمان ها است و متولیان آن ها انسان ها هستند. افراد در کالبد سازمان ها روح می دمند، آن را به حرکت در می آورند و اداره می کنند، سازمان ها بدون وجود بشر نه تنها مفهوم نخواهند داشت بلکه اداره شان نیز میسر نخواهد بود. بنابراین، منابع انسانی با ارزش ترین منبع برای سازمان ها می باشند، آن ها هستند که به تصمیمات سازمانی شکل داده و راه حل ارائه می کنند و نهایتاً مسائل و مشکلات سازمان را حل می نمایند. چنین انسانی برای ارائه ی رفتار مطلوب و مورد پسند در راستای اهداف سازمانی باید هم انگیزه داشته باشد و هم درست برانگیخته شود. یکی از جالب ترین روش های انگیزش توجه به برنامه های کیفیت نظام کار با کیفیت زندگی کاری است. از زمان شروع بحث کیفیت زندگی کاری تاکنون صدها کتاب، مقاله و نظریه های مختلف از جمله نظریه ی « والتون »، « تاتل » ، « بلچر » و « دسلر » ارائه شده است که کوشش همگی آن ها شناخت مفهوم کیفیت زندگی کاری و روش های اندازه گیری آن بوده است. علاوه بر این هم اندیشی ها (سمینارها) و سخن رانی ها (کنفرانس ها) ی متعددی در این زمینه انجام شده است، اما متأسفانه ابعاد و تأثیرات آن اغلب آنگونه که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد: "کیفیت زندگی کاری برای بسیاری از مدیران، موضوعی ناآشنا و در نتیجه مفهومش برای آن ها ناخوشایند است."


صفحه بندی شده توسط:
احمد موبدی
09125810972
دسته بندی
اجتماعی
قطع کتاب
رقعیاین کتاب در قطع رقعی می باشد

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید
70 قاعده ی فقهی
آشنایی با اصول فقه
آکوردهای گیتار
از ناگفته‌های فساد اداری تا کیفیت زندگی کاری
به وقت چشم های تو
تغذیه، تحصیل، تحرک