انتشارات اقاقیا در سال 1391 پايه‌گذاري شد. اين انتشارات با تکیه بر امکانات مدرن و پیشرفته، پرسنل مجرب و کارآزموده، با بهره مندی از توان فنی و ظرفیت های موجود، بستری مناسب برای تبادل اندیشه و همکاری با شما سروران گرانقدر را فراهم نموده و همواره آرزو و خواسته قلبی ما بهترین کیفیت، نازلترین قیمت و تخفیف استثنایی در تولید و خدمت­ رسانی به جامعه علمی و دانشگاهی کشور اسلامی و عزیز ایران بوده و هست. امید است اصحاب قلم و پژوهشگران جهت خدمت رسانی به دانشگاهیان و جامعه علمی کشور و انتقال علم و تجربه به فرزندان این مرزبوم که مدیران آینده و سازندگان پله­ های ترقی، پیشرفت و خودکفایی کشور جمهوری اسلامی ایران هستند ما را همراهی و مساعدت نمایند و پذیرای تقاضای همکاری ما باشند.

هنر و فرهنگ، مقوله‌هایی بسیار شگفت‌انگیزند، شگفت‌انگیز از آن جهت که زیربنای ساختاری جوامع بشری را به عهده دارند و در پیشرفت و تعالی آدمیان نقش عمده‌ای را ایفا می‌نمایند.

سرزمین کهنسال ایران از نخستین لحظات تدوین تاریخش، در این زمینه‌ها پرچمدار شایسته ای بوده است و فرزندان هنرپرورش، تا آنجا که در توان داشته‌اند، کوشیده‌اند تا این مواریث ارزشمند و گرانسنگ را پاس بدارند و از نسلی به نسل دیگر انتقال دهند.

و هم از این روست که انتشارات اقاقیا از آغاز شکل‌گیری، تا به امروز در حفظ و پاسداشت و نیز نشر و معرفی ویژگی‌های فرهنگ و هنر ایرانی، پای فشرده و تلاشی مستمر و بی‌وقفه را مصروف داشته است. در این راستا هر آنچه که در محدوده فرهنگ و هنر ایران‌زمین قرار دارد، مورد توجه گردانندگان انتشارات قرار می‌گیرد و سپس گروهی از هنرمندان متبحر و صاحب نظران خبره که دل‌هاشان به عشق هنر و تمدن سرزمین آباء و اجدادیشان می‌تپد، تخصص و مهارتشان را به کار می‌گیرند تا آنها را به بهترین شیوه و منقح‌ترین شکل، به زیور طبع آراسته نموده و در اختیار علاقه مندان قرار دهند.

امید آن که آینده، به عنوان راهگشایی شایسته، فرصت‌های مغتنم‌تری را در اختیار این انتشارات قرار دهد تا با دلسوزی و علاقه مندی بیشتر در معرفی و نشر هنر و فرهنگ ایران‌زمین گام‌های بلندتر و مؤثرتری را بردارد.

028-33368638